C-PLAST C-PLAST

floating

i inne atrakcje

 

Dobroczynne działanie kąpieli w roztworach bogatych w minerały i sole jest faktem. Najlepszym tego przykładem są pozytywne efekty kąpieli morskich a zwłaszcza kąpieli w wodach Morza Martwego.

 

Oczywiście skład roztworu kąpieli powinien być dobrany w zależności od efektów jakie chcemy osiągnąć. Tutaj zwrócę przykładowo uwagę jedynie na działanie chlorku magnezu jako źródła zaopatrywania organizmu w magnez.

 

Dobroczynne działanie magnezu

 

Obecność magnezu w naszym organizmie odgrywa bardzo istotną rolę. O jego znaczeniu świadczy chociażby wielość preparatów dostępnych na rynku farmaceutycznym oraz liczne informacje związane z jego działaniem. W sieci znaleźć można kilka ciekawych artykułów związanych z problemem jego przyswajania przez organizm. Dla zainteresowanych tym tematem polecam następujące źródła:

 

http://www.akademiawitalnosci.pl/chlorek-magnezu

http://www.igya.pl/srodki-lecznicze/zdrowotne-wlasnosci-chlorku-magnezu

http://www.greensign.pl/kapiele-magnezowe-skuteczne-transdermalne-uzupelnienie-magnezu-w-organizmie/

 

W związku z pewnymi problemami związanymi z przyswajaniem magnezu przez przewód pokarmowy (opisanymi w podanych wyżej źródłach), osoby wypowiadające się na ten temat zgodnie twierdzą, że jedną z najlepszych metod wzbogacania organizmu w magnez są kąpiele morskie, zwłaszcza w wodzie o dużym stężeniu chlorku magnezu np. w Morzu Martwym. Istotne znaczenie posiada w tym przypadku zdolność skóry ludzkiej do wchłaniania wartościowych składników z roztworu bezpośrednio do organizmu. Wchłanianie transdermalne, ze względu na dużą powierzchnię skóry oraz pominięcie układu pokarmowego, okazuje się dużo skuteczniejszym sposobem zaopatrywania organizmu w niezbędne do zdrowia składniki niż układ pokarmowy. Dział nauki zajmujący się tymi zdolnościami skóry to balneologia.

 

Oczywiście zażywanie pigułek jest wygodniejsze, ale kąpiele są zdecydowanie korzystniejsze i zdrowsze (w przypadku magnezu także skuteczniejsze), chociaż bardziej kłopotliwe.

 

Kąpiel w wodach Morza Martwego jest pod względem fizycznym odpowiednikiem floatingu. Pomijam tu oczywiście zjawisko izolacji od bodźców zewnętrznych występujące w kabinach i kapsułach floatingowych. Skład wody morskiej w tym akwenie obfituje w siarczan magnezu (stosowany we floatingu) oraz dobroczynnie działający na organizm ludzki chlorek magnezu, który jest zdecydowanie lepszym źródłem łatwo przyswajalnego przez skórę magnezu niż siarczan magnezu.

 

 

Naszym celem stało się stworzenie urządzenia, które łączyłoby korzystne działanie kąpieli floatingowych z dobroczynnym wpływem kąpieli zdrowotnych.

 

Tak powstała koncepcja kabin floatingowo-mineralizujacych (FM)